Adult Killer Všechny články z DIVUS LIVE (blog)
Adult Killer

Adult Killer

30.10.2012 15:38

Ivan Mečl | rouhání | en cs

Mike Diana’s work portrays the adult as a hypocritical sanguinary monster, and the kid as his honest cruel opposer.

Mike Diana‘s style is one of the most unforgettable in contemporary painting and drawing; the bright bold colours of western advertising are combined with rough black lines drawn with the audacity of a Japanese master to form the twisted characters that populate his world. Diana became known in the early nineties for his terrifying child-like drawings published in his Boiled Angel papers. Originally made privately on a copy machine and released in only sixty copies, these comics are now hunted by collectors ready to pay thousands of dollars for only a few pages. These drawings have grown over two decades into an amazing body of work; the main theme of which is a cautionary one, a warning that the adult world is a sick and twisted place. Mike Diana never wanted to be a serious member of the rational adult world, because in his opinion the neo-liberal community of elders he chooses to reject is guilty of the same perversions that the conservative media routinely employ to identify as ‘moral failure’. Mike Diana’s work portrays the adult as a hypocritical sanguinary monster, and the kid as his honest cruel opposer.





30.10.2012 15:38

Komentáře

Článek zatím nikdo nekomentoval

Vložit nový komentář

Doporučené články

V rauši mediálního Déjà-vu / Poznámky k obrazové strategii Olivera Pietsche V rauši mediálního Déjà-vu / Poznámky k obrazové strategii Olivera Pietsche
Goff & Rosenthal, Berlin, 18.11. – 30.12.2006 Co je droga a co není, je ve společnosti stále znovu probíráno, stejně jako vztah k nim. Se kterou drogou umí společnost zacházet a se kterou ne, a jak o nich lze vyprávět ve filmu – zda jako o osobním či kolektivním zážitku – či jen jako o zločinu, to ukazuje berlínský videoumělec Oliver Pietsch ve svém pětačtyřicetiminutovém filmu z roku 2005 The…
Nick Land — experiment s nehumanismem Nick Land — experiment s nehumanismem
Nick Land byl britský filozof, který už není, aniž by byl mrtev. Jeho takřka neurotický zápal pro šťourání se v jizvách skutečnosti svedl nemálo nadějných akademiků na obskurní cesty tvorby, která obtěžuje svou původností. Texty, které po něm zůstaly, dosud spolehlivě znechucují, nudí a pudí k vykastrování jejich zařazením do „pouhé“ literatury.
Nevydařená koprodukce Nevydařená koprodukce
Když se dobře zorientujete, zjistíte, že každý měsíc a možná každý týden máte šanci získat na svůj kulturní projekt peníze. Úspěšní žadatelé mají peněz dost, průměrní tolik, aby dali pokoj a neúspěšné drží v šachu ta šance. Naprosto přirozeně tedy vznikly agentury jen za účelem žádání a chytré přerozdělování těchto fondů a také aktivity, které by bez možnosti finanční odměny neměly dostatek…
Magda Tóthová Magda Tóthová
Práce Magdy Tóthové zpracovávají moderní utopie, sociální projekty a jejich ztroskotání s pomocí výpůjček z pohádek, bájí a science fiction. Probírají osobní i společenské otázky nebo témata soukromého a politického rázu. Personifikace je dominantním stylovým prostředkem všudypřítomné společenské kritiky a hlavní metodou užívání normotvorných prvků. Například v práci „The Decision” („Rozhodnutí“)…