Časopis Umělec 2009/2 >> Secondhand women. Přehled všech čísel
Secondhand women.
Časopis Umělec
Ročník 2009, 2
6,50 EUR
7 USD
Zaslat tištěné číslo:
Objednat předplatné

Secondhand women.

Časopis Umělec 2009/2

01.02.2009

Secondhand women | divadlo | en cs de

WE ARE VERY GOOD
WE ARE VERY NICE
WE ARE VERY FAST
WE ARE PRECISE
WE ARE POPULAR
WE ARE JUST PERFECT
WE ARE PRACTICAL
WE ARE AMAZING.
FOR SOME LITTLE MONEY,
WE WILL WASH YOUR MONEY,
DIRTY MONEY, YOUR DIRTY MONEY
FOR SOME LITTLE MONEY
YOU WILL GET LESS MONEY,
BUT CLEAN MONEY
WE ARE USED TO CLEAN
WE ARE USED TO SCRUB
WE ARE SPOTLESS
WIPING OFF YOUR DIRT


Máš skvělej nápad, talent a potřebu
ho sdílet
Nemáš čas, prachy, prostor, infrastrukturu, konekce

Zjisti kdo je nejlepší
Kdo má čas, prachy, prostor, infrastrukturu, konekce
Sbližte se, zjisti co rád/a pije
Mluv o „takovém nápadu“ s vášní

Nech je to celý zorganizovat
Obsad’se do hlavní role
Využij celý prostor, infrastrukturu, konekce
A je z tebe ART SQUATTER

Možná si někdo všimne tvého opravdového talentu a dá ti práci


Musím být placatá, aby časopis nebyl boulovatý. Nově jsem se do tohoto uměleckého magazínu nastěhovala.
Pernamentka do posilovny by mi měla zaručit že brzy budu mít plošší hruď a břicho. Chodí tam se mnou i pan Švejnar, chvilku
ho vidím jak sedí obkročmo na posilovacím naleštěným stroji, a současně němě mluví z jedné z televizních obrazovek, které dutě visí u běhacích pásů. Zdvojeně tedy existuje. Tak jako já squattuji a v noci přespávám ploše mezi dvouma stránkama magazínu,
tak on nejspíš tráví noci v čtverhranné bedně s obrazovkou. Tak stále zatím běžím, aniž se hnu z místa, někdy až čtyřicet minut, vstříc televiznímu panu Švejnarovi, sportovnímu kanálu nebo animalní planetě. Možná se po mnou uběhnutých třistakilometrech ozve „bingo“ a posunu se i s pásem o milimetr vpřed.
Sauna a pořádně se utřít, abych se vlhká nepřilepila mezi stránky. Dříve, tehdá když jsem ještě bydlela prostorově, jsem se budila
v hororovém pocení nočních můr. Proti lepkavému potu jsem si tedy musela pořídit uklidňujícího psychowalk-sleepmana
s brýlovým nástavcem. Sám tento přístroj byl tak hranatý, že na to abych ho praštila -jediný způsob jak ho dostat do požadovaného placatého tvaru, jsem potřebovala tlustou bychli. Těch naštěstí v Divusu (nakladatelství magazínu na jehož dvoustránce bydlím)
je houf. Ale ani kuchařka Madam Rettigové neměla na zploštění good night techniky dostatečnou váhu. Naštěstí jsem vzadu
v překladišti Umělce našla starej zákon + Goetheho antisemitský interpretace desatera + korán a žluté stránky v jednom svazku.
Tak jsem do toho praštila a zplacatělá relaxační technologie ovlivňuje můj noční spánek mezi dvěmi stránky.
Kluky si sebou do squattovaného příbytku dvoustrany magazínu už brát nemohu. Šéfredaktor magazínu mi vyčetl, že pár pubických chlupů klihovotě přilepených k článku není umění, ale prasárna. Sice jsem se ohradila, že Artem může být vše: vlasy, nehty, chlupy a tak. Ale prej dost a ocať pocať. Tak jsem podsadila pánev , zatáhla břicho a vlezla si zpět mezi ty dvě naše strany. A aby na mně ještě někdo poslal do dvoustránky razii,... no to nechci. Jsem přizpůsobivá, už jsem bydlela v holandským hasičským autě, v přívěsu běžně, a z lásky i v kamrlíku na košťata, tak si tady ve dvoustránce taky zvyknu.








Komentáře

Článek zatím nikdo nekomentoval

Vložit nový komentář

Doporučené články

Terminátor vs Avatar: Poznámky k akceleracionismu Terminátor vs Avatar: Poznámky k akceleracionismu
Proč političtí intelektuálové, proč máte sklon k proletariátu? V soucitu k čemu? Chápu, že by vás proletář nenáviděl, vy nenávist neznáte, protože jste buržoa, privilegovaný, uhlazený druh, ale taky proto, že si netroufáte tvrdit, že jedinou podstatnou věcí, co jde říci, je, že si člověk může užít polykání sraček kapitálu, jeho materiálu, jeho kovových mříží, jeho polystyrenu, jeho knih, jeho…
V rauši mediálního Déjà-vu / Poznámky k obrazové strategii Olivera Pietsche V rauši mediálního Déjà-vu / Poznámky k obrazové strategii Olivera Pietsche
Goff & Rosenthal, Berlin, 18.11. – 30.12.2006 Co je droga a co není, je ve společnosti stále znovu probíráno, stejně jako vztah k nim. Se kterou drogou umí společnost zacházet a se kterou ne, a jak o nich lze vyprávět ve filmu – zda jako o osobním či kolektivním zážitku – či jen jako o zločinu, to ukazuje berlínský videoumělec Oliver Pietsch ve svém pětačtyřicetiminutovém filmu z roku 2005 The…
Le Dernier Cri  a černý penis v Marseille Le Dernier Cri a černý penis v Marseille
To člověk neustále poslouchá, že by s ním chtěl někdo něco společně udělat, uspořádat, zorganizovat ale, že… sakra, co vlastně... nám se to, co děláte, tak líbí, ale u nás by to mohlo někoho naštvat. Je sice pravda, že občas z nějaké té instituce nebo institutu někoho vyhodí, protože uspořádal něco s Divusem, ale když oni byli vlastně hrozně sebedestruktivní… Vlastně potřebovali trpět a jen si…
Obsah 2016/1 Obsah 2016/1
Obsah nového čísla.