DIVUS PRAHA: EROTIKON A ICON ORCHESTRA / film a koncert
EROTIKON A ICON ORCHESTRA / film a koncert

EROTIKON A ICON ORCHESTRA / film a koncert

08.12.2012 21:00

Divus | en cs

Sobota 08.12.2012 21:00

Filmová (scénická) hudba / živý hudební doprovod němého filmu Erotikon (1929). Čtyřčlenné multiinstrumentální těleso vychází hudebně nejen z klasiky nebo scénické hudby, ale inspiruje se i experimentálními hudebními směry. PoužívÁ netradiční nástroje, jako jsou dechový syntezátor, ozvučený kořen stromu či mechanické strojky.

ICON ORCHESTRA

Čtyřčlenné multiinstrumentální těleso vychází hudebně nejen z klasiky nebo scénické hudby, ale inspiruje se i experimentálními hudebními směry. Zvuková neuchopitelnost je daná nejen prostorem pro improvizaci, ale i neustálým nutkáním hledat nové zvuky. Díky netradičním nástrojům, jako jsou dechový syntezátor, ozvučený kořen stromu či mechanické strojky, má v jejich tvorbě pevné místo také elektronická a experimentální hudba.

Jan Holeček:klarinet, bass-klarinet, dechový syntezátor, syntezátor microKorg, piano, originální tenorová flétna, a další etnické dechové nástroje

Tomáš Žižka: ozvučený kořen stromu, mechanické strojky

Dragan Stojčevski: akordeon, Agnes Kutas: housle, hlas

Formace Icon Orchestra vznikla na jaře 2008 k příležitosti živého hudebního doprovodu němého filmu Erotikon (1929), režiséra Gustava Machatého, na půdě Českého kulturního centra v Paříži.

Icon Orchestra je tvůrčí skupina hudebníků, zaměřující se výhradně na hudbu scénickou, tedy na skladbu hudby pro filmové a divadelní produkce. Emotivní charakter hudby je postaven na kontrastu klasických, netradičních, originálních a experimentálních zvukových nástrojů, a vokálních výrazových prostředků. Cílem je symbióza uměleckého ztvárnění filmu se současným alternativním hudebním projevem. Orchestr zpracovává soudobé hudební prvky s vizuální dobovou atmosférou němého filmu.

 






08.12.2012 21:00

Komentáře

Článek zatím nikdo nekomentoval

Vložit nový komentář

Doporučené články

Činy, přečiny a myšlenky Perského krále Medimona Činy, přečiny a myšlenky Perského krále Medimona
V oblasti kultury již není nic, co by nebylo použito, vyždímáno, obráceno naruby a v prach. Klasickou kulturu dnes dělá „nižší vrstva“. Ve výtvarném umění jsou někdy umělci pro odlišení nazýváni výtvarníky. Ostatní umělci musí hledat v jiných vodách a bažinách, aby předvedli něco nového, jiného, ne-li dokonce ohromujícího. Musí být přízemní, všední, političtí, manažerští, krutí, hnusní nebo mimo…
Magda Tóthová Magda Tóthová
Práce Magdy Tóthové zpracovávají moderní utopie, sociální projekty a jejich ztroskotání s pomocí výpůjček z pohádek, bájí a science fiction. Probírají osobní i společenské otázky nebo témata soukromého a politického rázu. Personifikace je dominantním stylovým prostředkem všudypřítomné společenské kritiky a hlavní metodou užívání normotvorných prvků. Například v práci „The Decision” („Rozhodnutí“)…
Nick Land — experiment s nehumanismem Nick Land — experiment s nehumanismem
Nick Land byl britský filozof, který už není, aniž by byl mrtev. Jeho takřka neurotický zápal pro šťourání se v jizvách skutečnosti svedl nemálo nadějných akademiků na obskurní cesty tvorby, která obtěžuje svou původností. Texty, které po něm zůstaly, dosud spolehlivě znechucují, nudí a pudí k vykastrování jejich zařazením do „pouhé“ literatury.
Nevydařená koprodukce Nevydařená koprodukce
Když se dobře zorientujete, zjistíte, že každý měsíc a možná každý týden máte šanci získat na svůj kulturní projekt peníze. Úspěšní žadatelé mají peněz dost, průměrní tolik, aby dali pokoj a neúspěšné drží v šachu ta šance. Naprosto přirozeně tedy vznikly agentury jen za účelem žádání a chytré přerozdělování těchto fondů a také aktivity, které by bez možnosti finanční odměny neměly dostatek…