DIVUS PRAHA: Vánoční večírek v Divusu
Vánoční večírek v Divusu

Vánoční večírek v Divusu

20.12.2013 18:00

Carl Segan | en

Parta Analog (67') -- začátek promítání v 18.00
 
Česká televize si u Martina Duška objednala "laskavý pořad k poctě 60. výročí založení ČST". Martin Dušek, režisér, kterého předtím zatkli při natáčení dokumentu Mein kroj na srazu sudetských němců, protože byl oblečen ve vlastním monstrózním kroji a při natáčení dalšího filmu Rozezlení byl obviněn z pošlapání památky obětí lidického masakru, rád výzvu přijal. Přichází s konceptem "dokureality show" jejíž subjekty jsou osmdesáti až devadesátiletí bývalí pracovníci ČST, kteří po desítkách let mimo televizi dostávají "poslední šanci natočit televizní pořad". Matadoři se práce chápou s velkým nasazením a částečně pomocí analogové techniky vytvářejí své programové pásmo. Potýkají se nejen s technickými problémy, schopnostmi omezenými stářím ale i osobními animozitami, které znovu ožijí. Dušek se svým vlastním štábem sleduje přípravy pořadu a pokouší se skládat portrét televizáctví a televize, ukázat iluze a dilemata spojená s prací v televizi obecně a v totalitní společnosti zvlášť. Výsledný film je parafrází moderních televizních "formátů" a zároveň je naplňuje tak, že byl Dušek v televizi pochválen. Selhal ve svém záměru, nebo naopak nastavil televiznímu molochu rafinované zrcadlo?
 
 
 
 
Ruce naší Dory -- začátek koncertu v 20.00
 
"Tak jednou provždy než zatajím dech
tohle není hudba, tohle není zpěv
je žemlovka ztuchlá, to podzemní let
je žeroucí motýl, to kvetoucí sněť"




20.12.2013 18:00

Komentáře

Článek zatím nikdo nekomentoval

Vložit nový komentář

Doporučené články

Le Dernier Cri  a černý penis v Marseille Le Dernier Cri a černý penis v Marseille
To člověk neustále poslouchá, že by s ním chtěl někdo něco společně udělat, uspořádat, zorganizovat ale, že… sakra, co vlastně... nám se to, co děláte, tak líbí, ale u nás by to mohlo někoho naštvat. Je sice pravda, že občas z nějaké té instituce nebo institutu někoho vyhodí, protože uspořádal něco s Divusem, ale když oni byli vlastně hrozně sebedestruktivní… Vlastně potřebovali trpět a jen si…
Kulturní tunel II Kulturní tunel II
V minulém čísle jsme se začali zabývat tím, kam se poděly miliony korun z jednoho z nejbohatších kulturních fondů - Českého fondu výtvarných umění během jeho přeměny v Nadaci ČFU, která proběhla ze zákona na konci roku 1994, a jak to, že současní členové správní rady nadace nad tím jen kroutí hlavami, zatímco výtvarnou obec to ani trochu nezajímá.
Nick Land — experiment s nehumanismem Nick Land — experiment s nehumanismem
Nick Land byl britský filozof, který už není, aniž by byl mrtev. Jeho takřka neurotický zápal pro šťourání se v jizvách skutečnosti svedl nemálo nadějných akademiků na obskurní cesty tvorby, která obtěžuje svou původností. Texty, které po něm zůstaly, dosud spolehlivě znechucují, nudí a pudí k vykastrování jejich zařazením do „pouhé“ literatury.
Má kariéra v poezii aneb Jak jsem to hodil za hlavu a oblíbil si instituce Má kariéra v poezii aneb Jak jsem to hodil za hlavu a oblíbil si instituce
Amerického básnika pozvali do Bílého domu, aby jim přečetl svou kontroverzní vykradačskou poezii. Vyfintěn a připraven dělat si věci po svém dospívá ke „skandálnímu“ zjištění, že již nikomu nic nevadí a že místo narážení hlavou do obecných zdí, je lepší stavět vlastní zdi či alespoň zíďky.